KONST / Litografier / Färglitografi 14145217
*
nr 1414 5217
Mats Norryd
(1944-1989), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 7/30, daterad -75. Bildmått: 50x66, yttermått inklusive ram: 69x83 cm
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 20:36:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 20:19:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mats Norryd
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Mats Norryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mats norryd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Mats Norryd
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Mats Norryd
nr 1414 5217
Mats Norryd
(1944-1989), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 7/30, daterad -75. Bildmått: 50x66, yttermått inklusive ram: 69x83 cm
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 20:19:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mats Norryd
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Mats Norryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mats norryd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28